Strona główna » Automatyzacja produkcji

Automatyzacja PRODUKCJI

Szybkie. Płynne. Zoptymalizowane.
Linie stworzone specjalnie dla Ciebie.

Klasyczne rozwiązania może i są łatwo dostępne, jednak nie oferują tak wielu udogodnień jak indywidualne projekty. Wybierz automatyzację zgodną z ideą Industry 4.0 i sprawdź, jak nowoczesne rozwiązania pokonują dotychczasowe ograniczenia.

check_circle

Wyeliminuj przestoje

Połączenie indywidualnego transportera z odpowiednią techniką napędową gwarantuje płynny, nieprzerwany ruch na taśmie.

check_circle

Podnieś wydajność

Automatyzacja linii transportowej zminimalizuje zapotrzebowanie na czynnik ludzki, dzięki czemu przeniesiesz swoich operatorów na inne stanowisko.

check_circle

Odzyskaj kontrolę

Ujednolicenie procesów produkcyjnych to skuteczny sposób na zwiększenie płynności funkcjonowania linii, efektywniejsze zarządzanie zasobami, a także ustandaryzowanie wydajności.

Industry 4.0 — automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych
Czyli jak wkroczysz w technologię przyszłości

Czy poczułbyś się lepiej, wiedząc, że cała linia produkcyjna jest całkowicie zautomatyzowana, dzięki czemu wyeliminujesz ryzyko błędów, przestojów lub opóźnień?

Automatyzacja procesów produkcyjnych – przyszłość nowoczesnych firm

Automatyzacja produkcji to klucz do sukcesu nowoczesnych firm, które chcą osiągnąć przewagę konkurencyjną na rynku. Dopasujemy transportery tak, aby Twoja firma bez obaw mogła zwiększyć liczbę swoich zamówień.

Dzięki automatyzacji procesów produkcyjnych możesz cieszyć się wieloma korzyściami, takimi jak:

  • Eliminacja przestojów – ciągłość i płynność produkcji bez zbędnych przestojów. Wybierając automatyzację, nie musisz się martwić tym, że Twoja wydajność jest zależna czynnika ludzkiego i braków kadrowych.
  • Podniesienie wydajności produkcji – automatyczne systemy pracują nieprzerwanie i z większą dokładnością niż manualne urządzenia.
  • Pełna kontrola nad pracami – monitorowanie i optymalizacja przekładają się na lepszą jakość produktów oraz efektywne zarządzanie zasobami.
  • Szybka reakcja na zmiany rynkowe – zwiększenie elastyczności i adaptacyjności firmy.
  • Zwiększenie jakości produkcji – precyzyjne i powtarzalne procesy produkcyjne prowadzą do wyższej jakości wyrobów końcowych.

Transporter taśmowy lub rolkowy w firmie – SMART na wiele sposobów

Transporter taśmowy czy też transporter rolkowy jest nieodzownym elementem automatyzacji produkcji przemysłowej. W Metal-Technice dostosowujemy wszystkie parametry transportera pod konkretne produkty oraz miejsce, w którym ma on działać. Aby stworzyć idealnie dopasowaną linię automatyzacji, musimy najpierw poznać Twoje potrzeby i rodzaj produkcji. To właśnie tutaj dowiadujemy się, jakim asortymentem najczęściej operujesz, jaka jest jego specyfikacja, waga, a nawet jak często przewidujesz zmiany. Dzięki temu otrzymujesz gwarancję zwiększenia wydajności pracy i faktycznego zmaksymalizowania płynności całej linii! 

Skontaktuj się z nami, aby wspólnie zautomatyzować produkcję w Twojej firmie!

Automatyzacja produkcji z Metal-Techniką – od projektu po montaż

Proces automatyzacji produkcji z Metal-Techniką obejmuje wszystkie etapy, od projektu, przez sprzedaż, aż po montaż transporterów taśmowych i rolkowych. Nasze podejście można opisać w kilku krokach:

1

Analiza potrzeb klienta

Dokładne poznanie specyfiki produkcji, rodzaju asortymentu, zakresów wymiarów transportowanego materiału.

2

Projektowanie

Stworzenie dostosowanego do potrzeb klienta projektu linii automatyzacji na podstawie zebranych informacji

3

Realizacja projektu

Produkcja transporterów taśmowych zgodnie z projektem.

4

Instalacja

Montaż i konfiguracja systemu w miejscu produkcji.

5

Testowanie i szkolenia

Przeprowadzenie testów oraz szkolenie personelu z obsługi systemu.

6

Wsparcie po wdrożeniu

Oferowanie pomocy i serwisu po zakończeniu instalacji, aby zapewnić długotrwałe i efektywne działanie systemu.

Metal-Technika – elastyczna automatyzacja produkcji z naszym zespołem

W Metal-Technice oferujemy rozwiązania w zakresie automatyzacji produkcji, które są w pełni dostosowane do specyficznych potrzeb Twojej firmy. Nasze transportery taśmowe i transportery rolkowe projektujemy indywidualnie, uwzględniając wszystkie Twoje wymagania i uwagi. Nasz zespół dokładnie analizuje potrzeby produkcyjne i warunki lokalizacyjne, aby stworzyć optymalne rozwiązanie. Możemy dostosować każdy aspekt systemu – od wielkości, przez nośność, aż po specyfikację techniczną – aby idealnie odpowiadał specyficznym wymaganiom Twojej firmy. Dzięki temu nasze systemy są nie tylko efektywne, ale również elastyczne i skalowalne, co pozwala na ich łatwą integrację z istniejącymi procesami. Możemy stworzyć transportery poziome, pod kątem, pionowe, a nawet transportery odporne na niskie temperatury panujące na Twojej hali i inne indywidualne rozwiązania opracowane pod produkcję klienta. Możemy również optymalizować szerokość prowadnic, aby idealnie dopasować system do przestrzeni i specyfikacji produkcji. Elastyczność naszych rozwiązań pozwala na pełną personalizację projektu, co przekłada się na efektywność i wygodę użytkowania.

Hi-Tech krok po kroku

check_circle

Dostosowanie parametrów transportera pod konkretne produkty

check_circle

Możliwość szybkiej zmiany asortymentu

check_circle

Opcja regulowania szerokości prowadnic

check_circle

Wygodne eliminowanie uszkodzonego towaru

Sukces maszyn produkowanych przez firmę Metal-Technika wynika niewątpliwie z faktu, że właściciel firmy z wykształcenia i zamiłowania jest nie tylko projektantem, ale człowiekiem, który zna specyfikę branży drzewnej, oraz różne zastosowania maszyny.

Michał Jaworek, DREWNOPOL

Producent z Przedborza jest otwarty na realizację potrzeb nabywców maszyn, związanych z automatyzacją procesów obróbki, i w praktyce stosuje politykę sprostania oczekiwaniom klientów. Rozważałem zakup podobnej maszyny innych producentów, ale wybrałem maszynę polską, i to był dobry wybór

Drewar

Z branżą drzewną związany jestem praktycznie od dziecka i jeżeli chodzi o konstrukcję maszyn, to wiem, gdzie szukać słabych punktów, gdzie występują największe obciążenia, gdzie najszybciej się zużywają. Jeśli chodzi o Metal-Technikę, to spełniła ona warunki wytrzymałościowe.

Roman Romaniak,
Romaniak sp. z o. o. 

Dzięki takim maszynom, jak optymalizerka Metal-Techniki możemy prowadzić efektywną produkcję w czasach, gdy dobijają nas koszty energii elektrycznej i drogiego surowca drzewnego w naszym regionie.

bracia Reifowie, DREW-REIF 

Przed zakupem maszyny z Metal-Techniki rozważaliśmy inne oferty, bo nie chodziło o to, żeby wziąć pierwsze lepsze urządzenie, ale najpierw rozpoznać rynek i dopasować wielkość maszyny do ograniczonej powierzchni w hali. Po przeanalizowaniu wszystkich rodzajów maszyn, wybór padł na urządzenie Metal-Techniki, a po rozmowie z przedstawicielem handlowym – na konkretny model maszyny. Jesteśmy zadowoleni z tego wyboru. I z obecnego kontaktu z przedstawicielami producenta.

 Krystian Szczygieł, SOWOSZ 

Masz swój cel.
My mamy narzędzia, z którymi go osiągniesz.

Indywidualnie dopasowane maszyny i komplet usług dodatkowych to coś wyjątkowego.
Przekonaj się, co możemy zrobić w Twoim biznesie i jak wiele na tym zyskasz.

Automatyzacja produkcji

Zajmujemy się budowaniem niestandardowych projektów automatyzacji. Jeśli potrzebujesz integracji istniejących maszyn w linię produkcyjną skontaktuj się z naszym przedstawicielem handlowym.