Strona główna » Obróbka drewna » Optymalizerki do drewna

Optymalizerki

Dopasowane do Twoich potrzeb, wielozadaniowe,
a przy tym bardzo wydajne

Optymalizerka do drewna Metal Technika

Nie potrzebujesz kilku różnych maszyn. Wystarczy jedna, która robi dokładnie to, czego potrzebujesz.

Korzystasz z ręcznej piły lub wycinarki wad drewna starego typu? A może w dotychczasowych optymalizerkach brakuje możliwości wprowadzania własnych receptur z parametrami pod konkretny produkt?

Wyobraź sobie, jak mogłaby wyglądać Twoja produkcja, jeśli miałbyś maszyny dopasowane konkretnie pod Twoje potrzeby.

Zmienna wysokość pracy piły, automatyczne wykrywanie i usuwanie wad, wybór dopuszczalnego odpadu, a na deser — zdalny serwis wraz z pełną diagnostyką.

Brzmi fantastycznie, prawda?

Zamień oczekiwania na rzeczywistość z optymalizerką do drewna
od Metal Techniki

Wybierz optymalizerki i otrzymaj wsparcie na każdym etapie realizacji — począwszy od doboru niestandardowych rozwiązań, aż po zdalny serwis i gwarancję dostępności części. Przekonaj się na własnym przykładzie, że to możliwe. Bez względu na to, czy zajmujesz się produkcją opakowań, palet, mebli lub nawet schodów.

Optymalizerka kątowa do drewna OWD-1800

Innowacyjna pilarka optymalizująca z cięciem ukośnym w zakresie kątów od 10° do 170° pozwala na cięcie materiału o szerokości nawet 460 mm.

Optymalizerka do drewna OWD-1600

Z modelu możesz korzystać w dowolnej konfiguracji — do wycinania desek, kantówek, a nawet wsporników. Niezachwiana precyzja, dzięki której osiągniesz takie same lub lepsze wyniki w krótszym czasie niż dotychczas. Wystarczy jeden operator, aby Twoja wydajność sięgnęła zupełnie nowego poziomu.

Optymalizerka do drewna OWD-1700

OWD-1700 zawierający dopracowany algorytm optymalizujący pracę, to wszystko, czego potrzebujesz. Buforowy stół podawczy zapewnia ciągłość produkcji.

Optymalizerka OWD-1500

Optymalizerka do drewna OWD-1500 paletowa

Specjalne rozwiązanie dla producentów palet
Indywidualnie dopasowane parametry — i tniesz, jak chcesz. Potrzebujesz optymalizerki do cięcia klocków paletowych, konstrukcji wielkogabarytowych?

Optymalizerka przelotowa
Falcon-3000

Maszyna, która wyczerpująco spełnia wszystkie oczekiwania z zakresu szybkości i dokładności cięcia pojedynczych desek na wymiar z usuwaniem wad. Dzięki współpracy ze stacją kamer ograniczysz potrzebną obsługę do minimum. Dodatkowo wyeliminujesz straty w materiale przy pomocy czytelnego i intuicyjnego sterowania firmy Mitsubishi.

Użytkownicy o naszych maszynach

Dodatkowe usługi wspierające

Wiemy, że przełomowe maszyny to nie wszystko. Dlatego zapewniamy również
usługi wspierające, które mają zastosowanie na każdym etapie realizacji.

Chcesz wymienić dotychczasowy sprzęt na nasze maszyny, ale nie wiesz, od czego zacząć? Nie musisz się niczym martwić — doradzimy, które rozwiązania sprawdzą się w Twoim biznesie, przeanalizujemy niestandardowe rozwiązania i wspólnie dojdziemy do tego, co będzie najlepsze. Dla jeszcze większej pewności w każdej chwili możesz do nas przyjechać i na własne oczy zobaczyć, jak wykonujemy zamówioną przez Ciebie maszynę.

  • Kompleksowe doradztwo i dobór niestandardowych rozwiązań
  • Wsparcie na każdym etapie zamówienia
  • Serwis, który nigdy się nie kończy

Dodatkowo pomagamy na etapie sporządzania dokumentacji, analizy leasingu, a także załatwiania wszelkich formalności. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz dalej opłacać zakupionej maszyny, wystarczy, że się z nami skontaktujesz. Oferujemy możliwość odkupienia sprzętu.

Sukces maszyn produkowanych przez firmę Metal-Technika wynika niewątpliwie z faktu, że właściciel firmy z wykształcenia i zamiłowania jest nie tylko projektantem, ale człowiekiem, który zna specyfikę branży drzewnej, oraz różne zastosowania maszyny.

Michał Jaworek, DREWNOPOL

Producent z Przedborza jest otwarty na realizację potrzeb nabywców maszyn, związanych z automatyzacją procesów obróbki, i w praktyce stosuje politykę sprostania oczekiwaniom klientów. Rozważałem zakup podobnej maszyny innych producentów, ale wybrałem maszynę polską, i to był dobry wybór

Drewar

Z branżą drzewną związany jestem praktycznie od dziecka i jeżeli chodzi o konstrukcję maszyn, to wiem, gdzie szukać słabych punktów, gdzie występują największe obciążenia, gdzie najszybciej się zużywają. Jeśli chodzi o Metal-Technikę, to spełniła ona warunki wytrzymałościowe.

Roman Romaniak,
Romaniak sp. z o. o. 

Dzięki takim maszynom, jak optymalizerka Metal-Techniki możemy prowadzić efektywną produkcję w czasach, gdy dobijają nas koszty energii elektrycznej i drogiego surowca drzewnego w naszym regionie.

bracia Reifowie, DREW-REIF 

Przed zakupem maszyny z Metal-Techniki rozważaliśmy inne oferty, bo nie chodziło o to, żeby wziąć pierwsze lepsze urządzenie, ale najpierw rozpoznać rynek i dopasować wielkość maszyny do ograniczonej powierzchni w hali. Po przeanalizowaniu wszystkich rodzajów maszyn, wybór padł na urządzenie Metal-Techniki, a po rozmowie z przedstawicielem handlowym – na konkretny model maszyny. Jesteśmy zadowoleni z tego wyboru. I z obecnego kontaktu z przedstawicielami producenta.

 Krystian Szczygieł, SOWOSZ 

Masz swój cel.
My mamy narzędzia, z którymi go osiągniesz.

Indywidualnie dopasowane maszyny i komplet usług dodatkowych to coś wyjątkowego.
Przekonaj się, co możemy zrobić w Twoim biznesie i jak wiele na tym zyskasz.

Pytania i odpowiedzi

Czym się różni optymalizerka z popychaczem od przelotowej?

Czy maszyna automatycznie rozpoznaje sęki w drewnie?

Co to jest kredka fluorescencyjna?